Sosyal Medya Fest 13-14 Nisan 2016

Sosyal Medya Fest’te 13 Nisan’ın ilk oturumda ana sponsoru olan BrandFace ile birlikteydik. BrandFace dünyası içerisinde yarışmalar ve büyük ödüller barındırıyor. Ahmet Rasim Üner BrandFace dünyasını İKÜ’ye anlattı, kendisine çok teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yazarların Gözünden Sosyal Medya: ARET VARTANYAN!

Benim için doyumsuz bir oturumdu, hayal gibiydi. Seneler öncesinden bugüne satırlarına kaybolduğum yazar Aret Vartanyan benim ricam üzerine o güzel kalbiyle beni kırmadı ve festivalimize geldi.
Telefonum çaldığında ve okula geldiğini söylediğinde ne yapacağımı bilemedim, topuklu ayakkabılarımla okulumuzun otoparkına öyle bir koştum ki spor ayakkabılarımla normal bir zamanda bu hızı yakalayamazdım herhalde. Bir nefeste kendisini buldum ve kocaman sarıldım. Özlem, hayranlık, sevgi dolu bir sarılıştı. En son Tüyap kitap fuarında görüşümün üzerinden dört ay geçmişti. Şimdi yeniden Aret karşımdaydı ve her an benim için çok değerliydi. İKÜ Sosyal Medya Fest o an gerçekten canlanmıştı!

Aret o samimi halleriyle, büyüdükçe büyüyen gülümsemesiyle etrafa yine neşe saçtı. Yaptığı konuşmasıyla tüm katılımcıların gönlünü kazandı ve herkes onun cümlelerinde kendi hayatından parçalar buldu. Birçok kişinin hayatına dokundu, yeni bakış açıları kazandırdı. Tüm salonun nabzını o kadar iyi tuttu ki, soluksuz mükemmel bir oturum geçirdik. Her insan benim için birer birer çok önemli ve özeldir ama Aret. O bambaşka. Bana o kadar farklı şeyler kattı ki; ben şuan birçok şeyi hiç sarsılmadan atlatabiliyorsam, hayatta neyi ne kadar çok önemseyip kendime nasıl bir değer biçiyorsam bunlarda hep onun dokunuşları var. Ona çok teşekkür ederim, iyi ki hayatıma dokunmuş, iyi ki var!

Ünlüler Gözünden Sosyal Medya: ECE SEÇKİN!

Aman Aman..
Türkiye’nin son zamanlarda en iyi çıkış yapan kadın sanatçısı Ece Seçkin süper enerjisiyle festivalimizdeydi!
Güzel şarkıcı kendisinin de hala üniversite öğrencisi olduğunu ve bizlerden biri olduğunu söyledi.
Sahneye çıkar çıkmaz tüm salona kendi enerjisini geçiren Ece Seçkin salondaki öğrencilerle süper bir enerji tutturdu ve oturumun her saniyesi eğlence dolu geçti. Kendisine yöneltilen soruları samimiyetiyle yanıtlayan sanatçı verdiği cevaplarına kattığı esprileriyle oturumda kahkahaları eksik etmedi.
Aman aman ve follow me şarkılarını söyleyen Ece Seçkin tüm salonu coşturdu! Öğrencilerin tümü şarkılarına eşlik ederken salonda eğlence hep son noktadaydı.
Ece Seçkine “En İyi Kadın Sanatçı” ödülü verildi. Kendisine katılımından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Oyuncular Gözünden Sosyal Medya: Aslıhan GÜNER!

Son günlerin sevilen dizilerinden Kehribar’da Bahar karakterine can veren güzel oyuncu Aslıhan Güner de İKÜ Sosyal Medya Festivalimizdeydi. Güzel oyuncu İstanbul Kültür Üniversitesinde eğitim gördüğünü ve kendisininde önceden bizlerden biri olduğunu söyledi. Söylemekle kalmadı içten davranışlarıyla hissettirdi. Sosyal medyayı aktif olarak kullandığını, özellikle instagram hesabıyla göz önünde olduğunu bildiğimiz güzel oyuncu bilgilendirici, fikir verici konuşmalarından sonra yanına gelen hiç kimseyi kırmadan öğrencilerle bir sürü fotoğraf çektirdi. Kendisine “En İyi Kadın Oyuncu” verildi. Aslıhan Güner’e katılımından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Bir diğer oturumumuzda okulumuzun öğrencilerinden Mücahit Sakar’ı kendi girişimi olan PellUp ile ağırladık.Hiçbir ayrım gözetmeden herkesin kendi fikirlerini, girişimlerini video çekip paylaşabileceği bir platform PellUp! Yaratıcı ve uygulamaya geçirilmesi gerekilen fikirlerin kendilerine yardımcı olacak yatırımcılarla buluşturabileceği süper bir yer. Güzel fikirler ve güzel fikir sahiplerini arayan yatırıcımların buluşma noktası. Mücahit arkadaşımızın bu girişimine tam destek veriyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

Dergiler Gözünden Sosyal Medya; Indigo Dergisi;

İnternet ortamının en çok tıklanan dergisi olan Indigo’dan Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Karaaslan, Yönetici Editör Özgür Teker ve Yazar Umur Çalıkoğlu’nu da festivalimizde ağırladık. Sanal ortamdaki belirleyici ölçütlerden, sosyal medyadaki liderlik konularına değinildiği verimli bir oturum gerçekleşti. Sosyal medyanın aktif kullanılan dallarındaki popüler olan durumlardan, nabzın nasıl tutulması gerektiğine dair bilgilendirmeler yapıldı. Kendilerine katılımlarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sosyal Medya Ajanslarının Gözünden Sosyal Medya: Dekatlon Buzz;

İkinci günümüzün ilk oturumda Sosyal Medya Ajansı Dekatlon Buzz’u ağırladık. Samet Ensar Sarı bizlere ajans olarak yaptıkları çalışmalardan, çalışmalarını gerçekleştirirken kendine koydukları hedeflerden bahsetti. Bu hedefler doğrultusunda çalışırken karşılarına çıkan engelleri nasıl aştıkları anlattı. Kendilerine katılımlarından ve bilgilendirici sunumlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Excel İletişim Ve Algı Yönetimi: Figen İsbir;

Türkiye’nin en iyi iletişim ajanslarından Excel İletişim ve Algı Yönetimi’de İkü Sosyal Medya Festivalindeydi. Kurucusu olan Figen İsbir yaptıkları işten ve kendimizi geliştirmemiz için yapmamız gerekenlerden bahsederek tüm öğrencileri bilgilendirdi. Oturum sonunda katılımcı öğrencilerden isteyenlerin cvlerini kabul edildi. Kendilerine festivalimiz için yardımlarından ve katılımlarından dolayı çok teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Tiyatrocular Gözünden Sosyal Medya: Devran Volkan Alkan;

Medya Mektebi’nde oyunculuk eğitimleri veren Devran Volkan Alkan etkinliğimizin son oturumunda bizlerleydi. Katılımcılara insanlarla etkili iletişimde önemli olan noktalardan bahsederek küçük uygulamalarda bulundurarak, hem eğlenceli hem de bilgi verici bir oturum gerçekleştirildi.

Festivalimizde başta BrandFace olmak üzere tüm sponsorlarımıza;
English Time, Ices Turkey, Bolu Sünnet Gölü Doğal Yaşam Oteli, İKÜ Gezi Kulübü, İKÜ Atatürkçü Düşünce Kulübü, Estasia Güzellik Merkezi ve diğer yardımcı olan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Organizasyonumuzun videosunu izlemek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Gelecek güzel etkinliklerimizde görüşmek üzere, sevgiyle kalın!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir