Popeye Village, Temel Reisin Köyü MALTA

Malta serüvenim devam ediyor. Bugün zevkle, en çok sevdiğim yerden bahsedeceğim. Evet Malta’da kaldığım sürece en beğendiğim, etkilendiğim yer kesinlikle Popeye Village Malta!
Eğer yolunuz Malta’ya düşerse kesinlikle gitmeniz gereken yerlerden birisi.

Popeye Village Nerede?

Burası Malta’nın Mellieha kısmına bağlı ufacık şirin bir yer. Biraz merkezi kısımlara uzak ama kesinlikle gitmeye acayip derece de değiyor. Önceden gitmiş arkadaşlarımın anlatmalarından sonra merak etmiştim ve biz de yola koyulduk! Aman tanrım, görür görmez bayıldım. İçerisinde olduğum her saniye sanki büyük bir prodüksiyona sahip film setinin içerisindeymişim gibi hissettim.

Popeye Village Malta Ne Zaman, Nasıl İnşaa Edilmiş?

Popeye Village 1980 yılında Popeye müzikali için yapılmış. Popeye müzikalinin başrolünde Robin Williams oynuyor. 1979 yılında yedi aylık bir çalışmanın sonucunda bu güzel set inşaa edilmiş.

Setteki her şey birbirinden özel. İnşaattaki tüm ağaçlar Hollanda’dan, tüm çatı kaplamaları da Kanada’dan getirttirilmiş. Gelir gelmez büyüleci güzellikleri ile sizi etkileyecek Popeye Village Malta’nın evleri için sekiz ton çivi, 7500 litre boya kullanılmış. Verilen emeklerin sonrasına görülen görüntüye asla paha biçilemez. Popeye Village’ın güzelliklerini izlemek için buraya tıklayarak çektiğim videoya ulaşabilirsiniz.

Yapılan çekimlerin sonrasında bir süre kullanıma kapatılmış. Fakat yerliler seti çok beğendikleri ve sevdikleri için buranın bozulmasına engel olmuşlar. Şimdilerde Popeye Village eğlence merkezi olarak kullanılıyor. Ciddi miktarda turistin ziyaret ettiği Popeye Village güzelliği ile herkesi büyülüyor.

Popeye Village’ın içerisinde neler var?

Popeye Village Malta’nın içerisinde yapacağınız güzel bir gezintinin yanında denize de girebilirsiniz. Girişte ödeyeceğiz €16 karşılığında bir adet kartpostal ve bir adet meyve koktelyi hakkınız bulunuyor. 

İçeride yemek yiyebileceğiniz, bir şeyler içebileceğiniz cafe, restaurant ve barlar bulunuyor. Sadece çocukların değil büyüklerin de gerçekten eğlenebileceği oyun alanları var. Söylemeden geçemeyeceğim, el emeği ile yapılmış çok tatlı takıların bulunduğu bir dükkan gördüm, mükemmeldi.

Popeye Village’ın sokaklarında Temel Reis, Kabasakal ve Safinaz ile karşılaşabilir onlarla konuşabilir, fotoğraf çektirebilirsiniz. Hepsi çok cana yakınlar!

Günlük gezilerin dışında da düğün, karnaval gibi çeşitli organizasyonlar da burada yapılabiliyor. Yani kiralamanız mümkün.

Popeye Village kapılarını misafirlerine;
– Kasım ve mart ayları arasında 9.30 – 16.30
– Nisan ve haziran ayları arasında – eylül ve ekim aylarında : 9.30 – 17.30
– Temmuz ve ağustos aylarında: 9.30- 19.00
saatlerinde açıyor.

Popeye Village, Temel Reisin Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Popeye Village Malta’nın Mellieha şehrinde bulunuyor. Malta’ya gitmek için schengen vizesine ihtiyacınız var veya yeşil pasaportunuz varsa ülkeye vizesiz de giriş yapabilirsiniz. Malta’nın her yerinden buraya ulaşım sağlamanız mümkün.

St Julians’tan veya Sliema’dan 222 numaralı otobüse binip, son durakta indikten sonra oradan 101 numaralı otobüse binerek gidebilirsiniz.

Malta’nın başkenti Valletta’dan 37, 41, 42 numaralı otobüsleri kullanarak Ghadira’ya ulaştıktan sonra buradan saatte bir kez kalkan 237 numaralı otobüs kullanarak da gidebilirsiniz.

Popeye Village ile ilgili daha geniş bilgi için buraya tıklayarak sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Popeye Village’da çektiğim video izlemek için
hemen aşağıdaki linki kullanabilirsiniz!
https://goo.gl/u8Tt1Z

Yorumlarınızı bekliyorum,
süper postlarda yeniden görüşmek üzere 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir