Limon ile Gelen Güzellik

Buzdolabını açtığımız zaman o yumurtalık kısmına kesilip koyulan, değersiz görülen limonlar var ya. Evet evet onlar. Onlar o kadar çok işimize yarıyor ki aslında, farkında değiliz. Şimdi gelin birlikte limon ile gelen güzellik sırlarına üzerine konuşalım. Limonun faydaları neledir?

Limonun Faydaları ile kendimize katacağımız güzellikler:

Pahalı kremleri, serumları bir kenara koyuyoruz ve özellikle gidip almaya emek bile vermeden hemen elimizi mutfağımızda bulunan limonumuza uzatıyoruz. İşte limonun güzelliğimize etkileri:

 1. Dizlerinizde ve dirseklerinizde bulunan lekelerden kurtulun!
  Bir limonu alın, ikiye kesin ve bir parçasını dizlerinize dizseklerine uygulayın. Limonun faydaları düşünüldüğünde en güzel ve ilginç olanlarından biri budur. Dizlerimizde ve dirseklerimizde bulunan koyulukları düzeltir.
 2. Kilo vermenize yardımcı olur!
  Bir bardak ılık suyun için 4-5 damla limon suyunu damlatın. İçine yarım kaşık kadar bal ekleyin. Güzelce karıştırıp için. Göreceksiniz ki kilo vermenize yardımcı olacaktır.

   

 3. Diş etlerinizi güçlendirir!
  Eğer diş etlerinizin güçsüz olduğunu düşünüyorsanız, dişlerinizi fırçalarken diş macununuzun üzerine birkaç damla limon suyu damlatıp öyle fırçalarsanız bir süre sonra diş etlerinizin güçlendiğini farkedeceksiniz.
 4. Cildinizi besler ve parlatır!
  Bir çorba kaşığı ılık su ile altı yedi damla kadar limon suyunu karıştırın. İçerisine bir kaşık bal ekleyin. Karıştırın ve cildinize uygulayın. Kısa bir süre bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Göreceksiniz ki teniniz eskisinden daha sağlıklı olacak.

Evimizde bulunan malzemeler ile güzelliğin sırlarını bulabiliriz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Eğer uygularsanız elde ettiğiniz sonuçları yorum olarak beklerim. Süper postlarda yeniden görüşmek üzere, hoşçakalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir