Fringe! Yabancı dizi mi izlesek?

Hepimizin aklına zaman zaman gelip giden fikirlerdendir “bir yabancı diziye başlasam ama hangisine?” Bugün en sevdiğim yabancı dizi olan Fringe’den bahsedeceğim.

Konu yabancı dizi izlemek olduğunda aklıma direkt Fringe geliyor. İzledikçe insanın ufkunu genişleten, farklı bakış açıları kazandıran mükemmel dizilerden biri.

Dizi genel olarak bilim kurgu olarak adlandırılabilir. Biraz aşk, biraz aksiyon da içeriyor. Dizinin her bölümünde yaşanan ilginç olaylara bilimsel açıklamalar getiren Walter Bishop’a ve her zaman onunla birlikte olan Olivia Dunham ile oğlu Peter Bishop’a hayran kalacaksınız. İzlediğim ilk bölümden sonra sabırsız bir şekilde diğer bölümleri hızlıca izlemeye başlamıştım.

Eğer gerçekten sizi sürükleyecek, etkileyecek bir dizi izlemek istiyorsanız daha fazla düşünmeden Fringe izlemeye başlayabilirsiniz.

Fringe’in her sezonu 20 bölümden ve dizi toplamda 5 sezondan oluşuyor. Uzun gibi gelebilir belki ama emin olun ki nasıl bittiğini anlamayacaksınız.

Fringe izleyen hangi arkadaşım ile konuşursam hepsinden aldığım yorum daima aynı “izlediğim en iyi yabancı dizi.” Ben de aynı fikirdeyim.

Dizinin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse…

Walter Bishop çok zeki bir bilim adamıdır. Peter Pishop, Walter’ın oğludur. Olivia Dunham FBI’da çalışmaktadır ve başına gelen olaylar sonrasında ortağı aynı zamanda sevgilisi olan kişiyi kaybetmiştir. Onun başına gelen şeyleri tamamen ortaya çıkarabilmesi için Walter Bishop’a ihtiyacı olduğunu düşünür ve ona ulaşır. Fakat Walter uzun yıllardan beri akıl hastanesinde kalmaktadır. Hastaneden Walter’ı çıkartabilmesi için ona bir tek şart koşulur. Oğlunun onunla birlikte olacağını, hastaneden ayrı kaldığı süre boyunca yanında gözetmenlik yapması. Olivia ne yapar eder ve Peter’a ulaşır. Onu ikna eder ve oğlunun Walter’a gözetmenlik etmesi şartı ile hastaneden çıkartır. Artık ister istemez Walter, Olivia ve Peter bir grup olmuşlardır. Birlikte çalışmaya ve gizemli olayları çözmeye başlarlar. Dünya’nın başına gelen açıklanamaz olaylar Walter Pishop ile çözülebilir!

Dizinin oyuncuları:

Anna Torv / Olivia Dunham

Joshua Jackson / Peter Bishop

John Noble / Walter Bishop

Jasika Nicole / Astrid Farnsworth

Lance Reddick / Phillip Broyles

Blair Brown / Nina Sharp

Siz de Fringe ile ilgili fikirlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz!
Sevgiler,

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir