Film Önerisi: Passengers

Hello! Uzun zaman sonra yepyeni bir film önerisi ile sizlerleyim.
En yakın arkadaşlarımla birlikte sinemaya gidip izlediğim “Passengers” veya “Uzay Yolcuları” adı verilen filmi tavsiye ediyoorum. Film başlangıçta biraz sıkıcı gelebilir, hüzünlendirebilir, kafa karıştırabilir. Fakat devam ettikçe filmin sizi daha çok kendi içine çekeceğinden emin olabilirsiniz.

Passengers filminin başrolleri: Jennifer Lawrence ve Chris Pratt

Chris Pratt’in can verdiği Jim Preston karakterini başlarda pek ısınamasanız bile film ilerledikçe daha çok seveceğinizi düşünüyorum. İlk başlarda daha sakin ve baskın bir karakter olmayan Jim, filmde zaman ilerledikçe daha çok sevebileceğimiz birine dönüşüyor. Ben sevdim, hatta baya sevdim diyebilirim. Gülüşlerinin, ince davranışlarının olduğu sahneleri hala unutamıyorum. Tam bir prens kendisi ya, şirin bir prens.


Filmin diğer bir başrolü olan güzeller güzeli Jennifer Lawrence’ın can verdiği Aurora, tek kelimeyle muhteşem. Filmin her anında olan o duru güzelliği, cazibesi kendini gerçekten izlettiriyor. Jim’i peşinden koşturuyor, kendisine sırılsıklam aşık ediyor ve Jim ondan başka hiçbir şey düşünemeyecek hale geliyor. Filmi izlediğinizde göreceksiniz ki başka da bir şansı yok aslında.
Bir noktadan sonra Aurora’da tüm duvarlarını kaldırıyor ve Jim’e içinden geldiği gibi davranıyor, e doğrusu da bu ya.

Passengers’ın ana konusuna gelelim şimdi de. Birazcık spoiler vereceğim, filme dikkat çekeceğim ve sonrasında hemen kaybolacağım 🙂
Filmimizde dünyadan birçok insanı uzayda yeni bir koloni oluşturmak amacıyla alıyorlar ve yolculuk başlıyor. Yolculuğumuzda Jim karakterimizin içerisinde bulunduğu kapsülde bir sorun çıkıyor ve macera başlıyor. Jim uyanması gereken zamanda birazcık erken uyanıyor maalesef.

Jim’in kapsülüne ne oluyor? Jim’in başına neler geliyor? Aurora onun bu macerasına nasıl katılıyor ve aralarında neler yaşanıyor? Yolculuğun sonunda nereye varıyorlar? Uzay yolculuğu başarılı gidiyor mu? Aralarında gerçek bir aşk yaşanıyor mu? Yoksa her şey geçici miydi?

Kafasınızı şimdiden karıştırmaya başlayan tüm bu soruların cevabını Passengers filminde bulacaksınız. Ayırdığınız zamanın boşa gitmeyeceğini düşünüyorum. Filmi izleyen, izleyecek tüm arkadaşlardan yorumlarını alt kısımda bekliyorum. Bakalım kimler kimler Passengers için neler söylüyor!

Yepyeni film önerilerinde, bambaşka postlarda görüşmek üzere.
Hoşçakalın! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir