Gezilecek Yer Önerisi: Atatürk Arboretumu

İstanbul Sarıyer’de bulunan Atatürk Arboretumu tam bir huzur noktası!

İstanbul’da çalışan, haftaiçi yaşanan çalışma stresinden kaçmak isteyen herkese tüm samimiyetimle tavsiye edebileceğim mükemmel bir yer. Haftaiçi kaçamak yapabilecek, gitmeye zaman bulabilecek kişiler için ise Atatürk Arboretumu haftaiçi tadından yenmez bir hal alıyor, çünkü genellikle sakin. Eğer haftaiçi bir gün gitmeyi tercih edebilmeniz mümkün ise etrafınızdaki doğanın güzelliğinden, hayvanların tatlışlığından nereye bakacağınızı şaşırabilirsiniz. Tabii ki bu demek olmuyor ki haftasonu gitmeyin, tabii ki gidin. Fakat çok sakin olacağını düşünmüyorum. Ben hem haftasonu hem de haftaiçi gitmiştim, ikisi de çok güzeldi. Ve her ikisinde de nerenin, hangi güzelliğine bakacağımı ve fotoğrafını çekeceğimi şaşırmıştım.

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumunda meraklısı için çok güzel bir video çektim. Buraya tıklayarak veya youtube kanalımı ” www.youtube.com/iremyildizcom ” adresini ziyaret ederek videomu izleme fırsatı bulabilirsiniz.

Atatürk Arboretumu tam sıcacık kahveyi termosa doldurup, en sevdiğin kitabı yanına alıp keyifle okumalık bir yer olmasına rağmen içeriye yiyecek, içecek sokmak yasak maalesef ki. Sadece yanımızda su sokabiliyoruz. Olsun, çevreyi kirletmemek için alınan önlemlere saygımız sonsuz.

Doyasıya fotoğraflar videolar çekip, gezebileceğiniz şirin bir yer arıyorsanız..
Adresiniz “Atatürk Arboretumu!”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir