GenelOku-İzle

Fringe! Yabancı dizi mi izlesek?

20/11/2017 By 6 Comments

Hepimizin aklına zaman zaman gelip giden fikirlerdendir “bir yabancı diziye başlasam ama hangisine?” Bugün en sevdiğim yabancı dizi olan Fringe’den bahsedeceğim.

Konu yabancı dizi izlemek olduğunda aklıma direkt Fringe geliyor. İzledikçe insanın ufkunu genişleten, farklı bakış açıları kazandıran mükemmel dizilerden biri.

Dizi genel olarak bilim kurgu olarak adlandırılabilir. Biraz aşk, biraz aksiyon da içeriyor. Dizinin her bölümünde yaşanan ilginç olaylara bilimsel açıklamalar getiren Walter Bishop’a ve her zaman onunla birlikte olan Olivia Dunham ile oğlu Peter Bishop’a hayran kalacaksınız. İzlediğim ilk bölümden sonra sabırsız bir şekilde diğer bölümleri hızlıca izlemeye başlamıştım.

Eğer gerçekten sizi sürükleyecek, etkileyecek bir dizi izlemek istiyorsanız daha fazla düşünmeden Fringe izlemeye başlayabilirsiniz.

Fringe’in her sezonu 20 bölümden ve dizi toplamda 5 sezondan oluşuyor. Uzun gibi gelebilir belki ama emin olun ki nasıl bittiğini anlamayacaksınız.

Fringe izleyen hangi arkadaşım ile konuşursam hepsinden aldığım yorum daima aynı “izlediğim en iyi yabancı dizi.” Ben de aynı fikirdeyim.

Dizinin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse…

Walter Bishop çok zeki bir bilim adamıdır. Peter Pishop, Walter’ın oğludur. Olivia Dunham FBI’da çalışmaktadır ve başına gelen olaylar sonrasında ortağı aynı zamanda sevgilisi olan kişiyi kaybetmiştir. Onun başına gelen şeyleri tamamen ortaya çıkarabilmesi için Walter Bishop’a ihtiyacı olduğunu düşünür ve ona ulaşır. Fakat Walter uzun yıllardan beri akıl hastanesinde kalmaktadır. Hastaneden Walter’ı çıkartabilmesi için ona bir tek şart koşulur. Oğlunun onunla birlikte olacağını, hastaneden ayrı kaldığı süre boyunca yanında gözetmenlik yapması. Olivia ne yapar eder ve Peter’a ulaşır. Onu ikna eder ve oğlunun Walter’a gözetmenlik etmesi şartı ile hastaneden çıkartır. Artık ister istemez Walter, Olivia ve Peter bir grup olmuşlardır. Birlikte çalışmaya ve gizemli olayları çözmeye başlarlar. Dünya’nın başına gelen açıklanamaz olaylar Walter Pishop ile çözülebilir!

Dizinin oyuncuları:

Anna Torv / Olivia Dunham

 

Joshua Jackson / Peter Bishop

John Noble / Walter Bishop

Jasika Nicole / Astrid Farnsworth

Lance Reddick / Phillip Broyles

Blair Brown / Nina Sharp

Umarım siz de izlersiniz ve en az benim kadar çok seversiniz. 
Eğer izlediyseniz veya Fringe hakkında duyumlar aldıysanız yorumlarınızı beklerim! 🙂


6 Comments on "Fringe! Yabancı dizi mi izlesek?"

 1. Ömer
  20/11/2017 Cevapla

  Dizi sıralamamda Game of Thrones dan sonra bu dizi gelir. Gerçekten müthiş bir dizidir. Tavsiye ederim.

  Bu arada siz nerde yaşıyorsunuz :D Bende 19 kasım olduğu halde yazı 20 kasımda yayınlanmış :D

  • iremyildiz
   20/11/2017 Cevapla

   Benim için de en iyi dizilerden biridir Fringe. İstanbuldayım, küçük bir karışıklık olmuş orada düzelttim :D

 2. Karizmatik sesli abimiz (lance reddick)'in olduğu bir dizi izlenmez mi :) Fringe'in yeniden çekilebileceği de şu aralar gündemde,final sezonunda ucu açık birçok şey bıraktılar bundan dolayı yeniden çekilebileceği konuşuluyor.

  • iremyildiz
   20/11/2017 Cevapla

   Ben de finalde hafif ucu açık bırakıldığına katılıyorum. Yeniden başlarsa çok sevinirim, bir umut bekliyoruz bakalım :D

 3. Harika ve çok keyifli bir diziydi.
  Her bölümünü soluk soluğa izlediğim nadir dizilerdendir.
  Kesinlikle izlenmesini tavsiye ederim.


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bir cevap yazın