GenelGüncelOku-İzle

Film Önerisi: Bridget Jones’s Diary

22/09/2017 By 4 Comments

Bridget Jones’s Diary filmini kimlerle, nasıl bir ortamda izledim?

Kız tayfası olarak oturup izlediğimiz filmlerimizden bir tanesidir Bridget Jones’s Diary, yani Bridget Jones’un Günlüğü. Dört kız bir evde kalırsa ne yapar sorusunun cevaplarından bir tanesini gerçekleştirdik, film keyfi yaptık. Filmin her adımında ön plana çıkan erkek karakter hakkında ortaya atılan yorumlar, ikilemde kalışlar doyumsuz oldu.

Filmin ana karakterleri kimlerdir?

Filmdeki ana karakterimiz Bridget Jones’u Renée Zellweger canlandırıyor. Filmin tamamında duru güzelliğiyle dikkat çeken Bridget, doğallığıyla tam bir sevimlilik abidesi.
Bridget Jones’u paylaşamayan ikili ise Daniel Cleaver rolü ile Hugh Grant ve Mark Darcy rolü ile Colin Firth’dir. Filmi izlerken iki yakışıklıdan hangisinin tarafını tutacağını şaşırıyor insan. Tabii filmin sonunu görene kadar eheh.

Filmin konusu nedir?

Bridget Jones’s Diary filminde otuzlarına gelmiş, kalbi temiz, duru güzelliğe sahip olan bir kadının etkilendiği bir adamla birlikte yaşamında düzenli bir ilişkiyi sürdürmeye çalışmasıyla olaylar başlıyor. Ve dahasında olaylar gelişiyor. Bridget, aklından geçenleri, duygularını tüm doğallığıyla günlüğüne yazıyor.
   
Bridget Jones’un karşısında onun hayatında olmak istediğini söyleyen iki adam vardır. Gelişen olaylar doğrultusunda karşısındaki adamları daha çok keşfeden ve tercihler yapan Bridget sonunda mutlu olabiliyor mu? İzleyelim, görelim. Çok spoiler vermeyeyim eheh.

 

Arkadaşlarla izlenmeye mi uygundur, sevgili ile izlemeye mi uygundur, aile ile izlemeye mi uygundur?

Ben Bridget Jones’s Diary aileyle izlemeye pek uygun bir film olduğunu düşünmüyorum. Bu film kesinlikle kız kıza mısır patlatıp geyiğine oturup izlemelik bir film. İzlediğiniz zaman pişman olmazsınız, güler eğlenirsiniz. Uzun zamandır birlikte olduğunuz bir sevgiliniz varsa onunla da izleyebilirsiniz. Fakat çiçeği burnunda çiftlere pek tavsiye etmiyorum. Onların birlikte izleyebileceği daha farklı, daha güzel filmlerin olduğunu düşünüyorum eheh.

Filmi izlemek ne kadar sürüyor?

Filmi ortalama bir buçuk saatte izledim. Ne çok uzun, ne de çok kısa bir film. Tam tadında bırakıyorlar. 

Bir film önerisinin daha sonuna geldik.
Filmi izleyenlerin yorumlarını bekliyorum, bakalım sizin düşünceleriniz nedir?

Keyifli önerilerde, yepyeni yazılarda görüşmek üzere. Hoşçakalın!4 Comments on "Film Önerisi: Bridget Jones’s Diary"

  1. sinema
    04/12/2017 Cevapla

    Siteniz ok Gzel Konularnz Takip Ediyorum Teekkrler.

  2. Siteniz cok Guzel Konularnz Takip Ediyorum Tesekkr ederim harikasiniz.


Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bir cevap yazın