IKU Blogger Day 2016 Etkinliği

08/01/2017 By 0 Comments

Bugün de biraz gecikmeli olarak, İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Medya Kulübü olarak düzenlediğimiz Blogger Day’den söz edeceğim.
Etkinliğimiz 15 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi Önder Öztunalı Konferans Salonunda gerçekleşti. Benim için çok fazla heyecan dolu bir gündü çünkü her ayrıntısında emeğim bulunuyordu ve çok güzel olması için her ayrıntıyı düşünmeye çalışmıştım. Kulübe ilk katıldığım gün böyle bir etkinlik düzenleyeceğim demiştim ve yaptım, oldu!


İlk oturumda ünlü güzellik, makyaj vloggerı Sebile Ölmez’i ağırladık. Sebile Hanım hayatımda gördüğüm en başarılı ve en mütevazi kadınlardan birisi, kesinlikle! Tüm gün boyunca bütün yorgunluklara rağmen yüzünden asla gülümsemeyi eksik etmedi, gelen herkes ile fotoğraf çektirdi. Sarıldı, konuştu, soruların tümünü cevaplandırdı. Youtubeda izlediğim videolarıyla kendisine hayrandım fakat Blogger Day’den sonra kendisine hayranlığım on kat daha arttı. Sebile Ölmez ile tanıştığım, zaman geçirebildiğim ve röportaj yapabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.


Sebile Ölmez’den Yeni Youtuberlara Öneriler videom:
https://www.youtube.com/watch?v=0IxaoyMafi8

İkinci oturumda blogger Nil Ertürk ile birlikteydik. Nil Ertürk FREA markasının ve Karaköy’de bulunan Bey’in sahibi. Çok yetenekli, zevkli bir isim. Kendisinin tasarım, tarz, moda, gezi ile ilgili postlarına www.nilerturk.net adresinden ulaşabilirsiniz. Oturum boyunca markasını nasıl yarattığını, geliştirme aşamalarının neler olduğunu, ilerlemesindeki etkilerden bahsetti ve tüm genç yeteneklere örnek oldu. Nil Ertürk benim takip ettiğim ilk blogger olduğu için de çok heyecanlandım. İnsanın hep fotoğraflarda gördüğü idolünü karşısında görmesi farklı oluyor tabii. Kendisine katılımından dolayı sonsuz teşekkürler!

Üçüncü oturumda Makyaj mı dedin, yani Ayşegül Kaplan’ı ağırladık. Makyaj videolarıyla büyük ilgi gören Ayşegül’ün hayran kitlesi çok fazla. Oturumlarımız 45 dakika sürecekti fakat Ayşegül Kaplan ile olan oturumumuz iki buçuk saati devirdi eheh. Gerçekleştirdiği projeler, çektiği videolar, tecrübeleri hakkında soru yağmuruna tutulan Ayşegül Kaplan süper, doyumsuz enerjisiyle herkesi kendisine hayran bıraktı!

Organizasyonumuzun sponsorlarına değinmeden geçmek imkansız.
Bizi hiç yalnız bırakmayan BrandFace’in kurucusu Rasim Üner’e, güzellik malzemeleri sponsorlarımız Note ve Yves Rocher’e, katılımcılarımızı saç tasarımlarıyla çıldırtan Garage Hair Repair Studio Ahmet Cobain’e, öğrencilere eğitim hediyeleriyle English Time’a sonsuz teşekkürler!

Günün fotoğraflarına erişmek için;
https://www.facebook.com/pg/iremyildizcom/photos/?tab=album&album_id=1777163259200899

Tanıtım videosunu izlemek için;
https://www.youtube.com/watch?v=xKex-qhikSg&t=8s